Fener opet posustao, Galata pred titulom

Nogomet 06. maj 202421:10 0 komentara
REUTERS/Dilara Senkaya

Jedna od uzbudljivijih šampionskih utrka ove sezone praktično je riješena poslije remija Fenerbahčea na gostovanju Konyi (0:0), a navijači Galatasaraya su u euforiji.

Fenerbahče ima tri kola prije kraja šest bodova manje od lidera Galatasaraya i trebalo bi čudo da se dogodi da Galata ispusti takvu prednost.

Slamka spasa za Fener je da pobijedi 19. maja na terenu Galate i dođe do boljeg međusobnog skora, ali i prije tog duela može sve da bude matematički odlučeno narednog vikenda.

Propustio je Fenerbahče mnogo šansi u drugom poluvremenu, najviše kapiten reprezentacije BiH, Edin Džeko.

Mogao je Fener, međutim, i da izgubi. Zatresli su domaćini mrežu u 90. minutu poslije kontre i dugo slavili, ali VAR provjerom utrvđeno je da je bio ofsajd.