Fulham u derbiju Londona ponizio Tottenham, dva gola Muniza

Nogomet 16. mar 202421:05 0 komentara
Action Images via Reuters/Peter Cziborra

U susretu 29. kola Premier lige okršaju londonskih rivala Fulham je na Crawen Cottageu savladao Tottenham 3:0.

Imali su Spursi lijepu priliku da pobedom preskoče Aston Villu i zasjednu na četvrto mjesto. Međutim, kao i dosta puta tokom ove sezone, ekipa Angea Postecoglua ponovo je propustila priliku.

Nastavlja Tottenham po principu toplo-hladno. A na Craven Cottageu bilo je baš hladno. Fulham je očitao lekciju favoritu i grabi ka sigurnoj luci.

Poveo je Fulham u 42. minutu golom junaka utakmice Rodriga Muniza. U 49. minutu bilo je 2:0. Poslije sjajnog prodora i ubačaja Castagnea odlično je reagovao reprezentativac Srbije Saša Lukić, zakačio loptu dovoljno da prevari Viccarija i da postigne prvi gol ove sezone.

Sve je riješeno u 61. minutu kada je Rodrigo Muniz drugim golom povisio na 3:0. Do kraja je Fulham uspio da zadrži ovu prednost i dođe do prve pobjede protiv gradskog rivala poslije tačno 11 godina.