Gazibegović i Sturm sele u play-off Evropa lige, Rangers uz remi ide dalje

Nogomet 15. aug 202323:12 0 komentara
ERWIN SCHERIAU / APA / AFP

Rengersi i PSV iz Eindhovena plasirali su se u play-off Lige prvaka. Škotski vicešampion odigrao je u Švajcarskoj 1:1 protiv Servettea, dok je PSV takođe u gostima savladao Šturm 3:1.

Nije bilo lako Policajcima u Švicarskoj. Došli su sa minimalnim kapitalom koji je u 22. minutu anulirao Kutesa.

Ipak, Rendžersi su uspjeli praktično na početku drugog dijela da vrate prednost u ukupnom rezultatu. Dvojica najboljih igrača škotske ekipe učestvovali su kod izjednačujućeg pogotka. Borna Barišić u 51. minutu asistirao je Tavernieru, koji pogađa za 1:1.

Na sreću ekipe iz Glazgova to je ostao konačan rezultat, pa će igrati u play-offu i to protiv PSV. Filipsovci su mnogo lakše odradili svoj dio posla.

Posle pobjede u Nizozemskoj nad Šturmom 4:1 nešto blaži bili su u Gracu. Bilo je 3:1, mada je domaćin poveo u 26. minutu preko Bovinga. Ipak, PSV je preokrenuo do poluvremena. Strijelci su bili Veerman u 32. minutu i asistent kod prvog gola Luuk de Jong u 40.

Šturm je na kratko došao do izjednačenja. Strijelac je u 58. minutu bio Affengruber, ali je pogodak na intervenciju VAR poništen zbog ofsajda. Do kraja jeste pao još jedan gol, ali u mreži domaćina. Pepi je sa penala u 85. minutu donio dvostruki trijumf PSV, ovog puta 3:1.

Jusuf Gazibgeović igru je napustio kod Sturma u 71. minuti kada ga je zamijenio Johnston.