Juventus se mučio protiv Frosinenoa, majstorija Vlahovića riješila meč

Nogomet 23. dec 202314:39 0 komentara
REUTERS/Jennifer Lorenzini

Trebalo ga je samo osloboditi. Kada je Allegri Vlahovića poslao na teren u 54. minutu, remi više nije bio najrealniji ishod u predgrađu Rima.

Igre i pogodaka gladni Dušan Vlahović kidisao je prema golu domaćih i iz jedne takve situacije u 81. minutu pokazao da je napadač svjetske klase.

Centaršut McKennieja sa desne strane poslao je preko Turatija pravo u mrežu za konačnih: Frosinone – Juventus 1:2 (0:1).

Pogledajte…

Ne bi bilo konačnih 1:2 da se Vlahović nije malo više nageo unaprijed nas pas Filipa Kostića u 90. minutu, kada je odbrana Frosinonea “pocijepana“ po lijevoj strani. Uslijedio je precizan Dušanov udarac u bliži ugao za sedmi gol u šampionatu, ali je tehnologija pokazala mali ofsajd.

Prethodno je Juventus poveo golom mladog Turčina Yildiza, ali je Baez na startu drugog dijela poravnao rezultat.

Nakon ovog trijumfa Juventus se primakao na bod zaostatka u odnosu na Inter, dok je Frosinone 14. sa 19 bodova.