LP: Milan nakon preokreta slavio protiv PSG-a, Atletico brojao do šest

Nogomet 07. nov 202322:58 0 komentara
REUTERS/Alessandro Garofalo

Večeras su odigrane utakmice 4. kola Lige prvaka u grupama E,F,G i H.

U sjajnom duelu na San Siru između Milana i Paris Saint Germaina domaći su nakon preokreta slavili 2:1.

Neopreznost odbrane Milana koristi u 9. minuti Milan Škriniar i dovodi Parižane u vodstvo, Marquinhos je dobro skočio na loptu nakon kornera i poslao ju u šestnaesterac, a tamo ju je glavom u mrežu spremio sjajno upravo Škriniar za 0:1.

Rossoneri poravnavaju samo tri minuta poslije, sjajan gol postiže Rafael Leao, on je prvi došao do odbijanca u šesnaestercu i sjajno zabio makazicama za 1:1.

Do potpunog preokreta Milan dolazi u 51. minuti, Theo Hernandez je poslao odličan centaršut u šestnaesterac. Olivier Giroud je ispratio loptu i izbliza uputio udarac glavom koja ulazi u desne rašlje.

Atletico Madrid razbio je Celtic na Metropolitanu. Izabranici Diega Simeonea do vodstva stižu već u 6. minuti, Antoine Griezmann je prošao kroz odbranu nakon sjajnog pasa i preciznim šutem savladao golmana. Lopta je ušla u donji desni ugao.

Madriđani do drugog pogotka stižu u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena. Jose Maria Gimenez je lijepo poslao pas koji je u šesnaestercu primio Alvaro Morata, odmah je pucao u donji desni ugao i golman je bio nemoćan.

Atletico do trećeg pogotka dolazi u 60. minuti, Antoine Griezmann je vidio priliku i iskoristio ju. Pucao je iz prve s ruba šesnaesterca, pogodivši donji lijevi ugao za 3:0.

Potop Kelta nastavio se šest minuta poslije, Samuel Lino brzo dolazi do odbijanca, raspalio je daleko od gola loptu prema golu koja ulazi ravno uz desnu stativu. Fantastičan pogodak je to bio za 4:0.

Do petog pogotka, a svog drugog na utakmici dolazi Alvaro Morata u 76. minuti, on je primio dobar pas i opalio snažno s poludistance, pogodio je lijeve rašlje, a golman nije ništa mogao da uradi u ovoj situaciji.

Šesti pogodak u mreži legendarnog Joe Harta stigao je u 85. minuti, nakon što je primo dobar pas, Saul Niguez je poslao loptu pod prečku.

Nebesko plavi u Rimu slavili su minimalnim rezultatom. A do jedinog gola stigli su pred odlazak u svlačionice. Na mjestu se ukazao Ciro Immobile koji je zabio prateći centaršut u kazneni prostor i opalio perfektno nisko u lijeve rašlje i pogodio za 1:0.