Mbeumo okrenuo Tottenham i udaljio ga od Evrope

Nogomet 20. maj 202315:39 0 komentara
Action Images via Reuters/Peter Cziborra

Sjajni Brentford preokrenuo je rezultat na gostovanju Tottenhamu, a u glavnoj ulozi bio je Kamerunac Bryan Mbeumo.

Fudbaleri Brentforda slavio su u londonskom derbiju kao gosti protiv Totenhema sa 3:1.

Bila su to potpuno dva različita poluvremena. U prvom je dominirao Tottenham, ali se u nastavku meča njegova igra potpuno raspala. Za to je najveći krivac Kamerunac Bryan Mbeumo. Postigao je dva sjajna gola i uz jednu asistenciju potpuno okrenuo rezultat i tok igre.

Domaći tim poveo je već u osmom minutu prelepim golom Harryja Kanea poslije slobodnog udarca i kratkog dodavanja Dejana Kuluševskog. Taj gol podsjetio je na onaj koji je nedavno za Liverpool postigao Trent Alexander Arnold u kombinaciji sa Salahom protiv Leicestera.

Totenhem je nakon prvih 45 minuta mogao da ima veću prednost, ali samo što je počelo drugo poluvreme Mbeumo je izjednačio (50. minut), a onda ubrzo i preokrenuo rezultat (1:2). U obje situacije nadmudrio je defanzivca Bena Daviesa.

Mbeumo je uz dva gola dodao i asistenciju za Joanea Wissu u 88. minutu za konačnih – 1:3. Do kraja meča Tottenham je imao inicijativu, Richarlison je pogodio prečku, ali se rezultat više nije mijenjao.

Brentford je ovom pobjedom učinio bornu za Evropu još zanimljivojom. Kolo prije kraja Tottenham je ostao na sedmom mjestu sa 57 bodova koliko ima i Aston Villa sa utakmicom manje. Brentford je deveti sa 56 bodova.