Milan razbio fenjeraša, hat-trick Girouda

Nogomet 20. maj 202322:44 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo

Lakoćom su nogometaši Milana upisali domaću pobjedu u 36. kolu Serie A, s 5-1 je pobijeđena Sampdoria, čime je Milan prekinuo niz od tri poraza upisanih u Serie A i Ligi prvaka.

U prvom poluvremenu Milan je stvorio prednost od 3-1 nakon jednog gola Rafaela Leaa i dva Oliviera Girouda. Na drugoj strani je strijelac bio veteran, 40-godišnji Quagliarella.

Raspucan je Milan bio u nastavku pa je Giroud tako kompletirao ‘hat-trick’, dok je pogodak dao i Španjolac Brahim Diaz koji je opet bio zapažen u Milanovoj igri. U prvom poluvremenu je upisao dvije asistencije.

Milan je ovom pobjedom ostao u igri za treće ili četvrto mjesto, koja vode prema Ligi prvaka iduće sezone. Ima dva boda manje od Intera i bod manje od Lazija, ali te dvije momčadi tek moraju odraditi svoje mečeve ovog kola.

Reprezentativac BiH Rade Krunić odigrao je cijeli meč za Milan

Sampdoria, posljednja ekipa na tabeli Serie A, već je od ranije budući drugoligaš i član Serie B.

U nedjelju će igrati Lecce – Spezia, Torino – Fiorentina, Napoli – Inter i Udinese – Lazio, dok će se 36. kolo zaključiti u ponedjeljak utakmicama Roma – Salernitana i Empoli – Juventus.