N1 Selektor: Poraz Željezničara, dominantno Sarajevo, sjajan preokret Borca

Nogomet 17. apr 202315:28 0 komentara
N1

Proteklog vikenda igrali su se mečevi 26. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. U velikom derbiju Zrinjski je rutinski savladao Željezničar, Sarajevo je osvojilo tri boda u Trebinju, a veoma bitnu pobjedu u borbi za opstanak ostvarila je Sloga u duelu protiv Posušja.

Zrinjski 2:0 Željezničar

Aktuelni šampion je rutinski savladao Plave u debiju Nermina Bašića na klupi tima sa Grbavice. Zrinjski je meč prelomio utakmicu već u prvom poluvremenu golovima Bilbije koji je opet odigrao sjajnu partiju. Odbrana mostarskog tima je ponovo bila na nivou i zabilježila još jedan susret bez primljenog pogotka. U napadu su Plemići kažnjavali svaku grešku protivnika, a Željezničar ih je u Čitluku napravio mnogo. Bašića očekuje težak zadatak u narednom periodu budući da su Plavi u prilično lošoj formi, a spas sezone tražit će u srijedu kada na Grbavici igraju meč polufinala Kupa protiv Veleža. Više o derbiju kola pročitajte na OVOM LINKU.

N1/F.Z.

Tuzla City 1:1 Velež

Utakmica na Tušnju sve do finiša susreta protekla je bez mnogo događanja, a onda su viđena dva pogotka u razmaku od nekoliko minuta. Bila je to prilično tvrda utakmica sa malo izglednih situacija na obje strane. Rođeni su u vodstvo stigli pogotkom Nermina Haskića koji je tako nastavio izvanrednu golgetersku formu u drugom dijelu sezone. Lijepo se oslobodio čuvara i sa nekih 12-13 metara pogodio gornji lijevi ugao gola Tuzle. Rođeni su pružili bolju partiju u drugom poluvremenu nego je to bio slučaj u prvih 45 minuta, ali to nije bilo dovoljno da zabilježe novu pobjedu. U posljednjim trenucima susreta nakon jednog ubačaja i odbijanca u kaznenom prostoru msotarskog tima bivši igrač Veleža Đorđe Pantelić pogađa za poravnanje.

Leotar 0:3 Sarajevo

Bordo tim je odigrao jednu od najboljih partija u drugom dijelu sezone. Ekipa Mirze Varešanovića je zasluženo osvojila nova tri boda, a posebno je impresivna bila igra Sarajeva na veoma teškom terenu u Trebinju. Međutim, to nije uticalo na predstavu sarajevskog tima koji je na pogon Almedina Ziljkića i Marija Vrančića došao do ubjedljivog trijumfa. Domaći nisu bili na nivou kojim bi mogli parirati raspoloženoj ekipi Varešanovića. Sjajnu predstavu je pružio kompletan tim Sarajeva, a pogotovo vezni red koji je odlično diktirao tempo igre, ali i kreirao nekoliko opasnih situacija za ofanzivce. Sarajevo se sa ovom pobjedom izjednačilo na petom mjestu na tabeli sa gradskim rivalom Željezničarom sa 39 bodova i tako se uključilo u borbu za plasman u evropska takmičenja. Više o utakmici pročitajte na OVOM LINKU.

F.Z./N1

Široki 2:3 Borac

Najzanimljivija utakmica 26. kola Premijer lige odigrana je na Pecari. Viđeno je pet pogodaka i veliki preokret Banjalučana na samom kraju susreta. Široki je dva puta vodio i bio u prednosti sve do sudijske nadoknade drugog poluvremena kada Banjalučani prave nevjerovatan preokret. Neshvatljive greške odbrane domaće ekipe kaznili su Ninković i Mrkaić. Oni su bili u glavnim ulogama, a Mrkaić je uspio zabilježiti hat-trick i tako osigurati svojoj ekipi veliku pobjedu kojom su sačuvali drugo mjesto u prvenstvu pred izuzetno teške naredne utakmice. Sa druge strane Široki je produžio negativan niz rezultata i jedna su od ekipa koja je trenutno u najlošijoj formi u Premijer ligi.

Facebook/Borac Banjaluka

Zanimljiva borba za opstanak

U subotu su u isto vrijeme odigrane dvije utakmice u kojima su se našla četiri kluba koji će do kraja sezone voditi grčevitu borbu za opstanak. Igman i Sloboda su podijelili bodove u interesantnom meču u Konjicu. Igman je bio bolji protivnik u većem dijelu utakmice, opet je gol postigao Mirsad Ramić, no domaći tim je kažnjen za velike promašaje u sudijskoj nadoknadi prvog dijela kada je za Tuzlake pogodio Kurtalić. Mnogo zadovoljniji sa ovim ishodom mogu biti u gostujućem timu budući da su neporaženi napustili Konjic. U drugom meču Sloga je ostvarila značajnu pobjedu protiv Posušja te tako pobjegla sa posljednjeg mjesta na tabeli.