Nestvaran meč na Bernabeu, sjajna utakmica i u Londonu: Dva remija i deset golova u Ligi prvaka

Nogomet 09. apr 202422:55 0 komentara
REUTERS/Juan Medina

Fudbaleri Real Madrida i Manchester Cityja odigrali su neriješeno 3:3 na Santiago Bernabeu, dok su Arsenal i Bayern također remizirali rezultatom 2:2 u Londonu.

City je poveo već u 2. minuti. Iz slobodnog udarca sa 25 metara Bernardo Silva je iskoristio činjenicu da je golman reala, Ukrajinac Lunin potcijenio Silvu i stavio samo Viniciusa u živi zid. Silva je šutirao nisko u bliži ugao, a lopta je završila u mreži za šok na Bernabeu.

Gol Bernarda Silve pogledajte OVDJE.

REUTERS/Violeta Santos Moura

Samo četiri minuta kasnije Real je imao prvu šansu. Valverde je sa loptom prešao 20 metara nakon osvojene lopte, uposlio Viniciusa na ivici šesnaesterca, ali je stigla intervenisati odbrana gostiju.

Nakon početnog “vatrometa”, Real je lagano preuzeo kontrolu nad loptom i iz prve sljedeće prilike izjednačio. Nakon duge akcije Blancosa, lopta je doša do Camavinge, koji je povukao loptu, snažno šutirao, lopta je zakačila Rubena Diasa, prevarila Ortegu i završila u mreži.

Gol Camavinge pogledajte OVDJE.

U 14. minuti golman Cityja morao je ponovo vaditi loptu iz mreže. Nakon kontranapada kojeg je započeo Lunin, lopta je na lijevoj strani došla do Rodryga, koji je u šesnaestercu provukao loptu kroz noge Akanjiju, prevario Ortegu i pogodio za potpuni preokret.

Gol Rodryga pogledajte OVDJE.

U 19 minuti Real je imao novu šansu. Nakon napada po desnoj strani, lopta je došla do Valverdea, koji je povukao loptu u sredinu, šutirao, ali je njegov udarac odbranio Ortega.

JOŠ SPORTA

Uslijedio je nešto mirniji dio utakmice, u kojoj niti jedna ekipa nije uspijevala da napravi izrazitu priliku za gol.

Ipak, sljedeću šansu imali su igrači Cityja. Grealish je prošao po lijevoj strani, iz izgledane situacije šutirao , a njegov šut je u posljednjem trenutku izblokirao Tscouameni. U sljedećoj akciji na drugoj strani šutirao je iskosa Rodrygo, ali je lopta prošla pored lijeve stative golmana Ortege.

Nakon toga i jedni i drugi pokušali su da smire loptu i ne srljaju naprijed, iako je Real djelovao sigurnije i mirnije.

Ipak, rezultat se nije mijenjao do odlaska na odmor.

U drugom dijelu meča “Građani” su na teren izašli nešto odlučnije u nastojanju da dođu do poravnanja, ali je Real imao prvu priliku. Vinicius je primio loptu u protivničkom šesnaestercu, šutirao sa sedam metara, ali je lopta otišla preko gola.

U 59. minuti Bernardo SIlva i Foden su imali po jednu šansu, ali je Lunjin bio dobro postavljen, pa je odbranio oba puta.

City je došao do poravnanja u 66. minuti. Stones je sjajno uposlio Fodena na 20 metara, a igrač Cityja maestralno skinuo paučinu sa desne strane Luninovog gola.

Gol Phila Fodena pogledajte OVDJE.

Samo pet minuta kasnije, novi preokret. Realova odbrana bila je suviše pasivna, dozvolili su Jošku Gvardiolu da primi loptu na 23 metra od gola Reala i preciznim udarcem šutira prema golu. Lunin je bio nemoćan, a City je ponovo poveo.

Gol Joška Gvardiola pogledajte OVDJE.

No, to nije bilo sve. Real je nakon primljenog trećeg pogotka krenuo naprijed. U 79. minuti Real je ponovo poravnao. Lopta je došla do Viniciusa na lijevoj strani, Brazilac je uputio centaršut na drugu stativu a Fede Valverde u punom trku iz voleja matira Ortegu za ekploziju oduševljenja na Bernabeu.

Gol Valverdea pogledajte OVDJE.

Nakon novog izjednačenja obje ekipe malo su skinule nogu sa papučice za gas, iako su i dalje pokušavalida dođu do pobjede.

Ipak, rezultat se do kraja nije mijenjao, te je remi bio najispravniji ishod.

Ludnica i u drugom meču

U drugoj utakmici na programu večeras snage su u Londonu odmjerili Arsenal i Bayern.

Arsenal je poveo u 12. minutu. Saka je primio loptu od Whitea, namjestio se i pogodio.

Reuters/Matthew Childs

Njegov gol pogledajte OVDJE.

U 18. minuti, fudbaleri domećih izgubili su loptu Sane je dodao do Goretzke, koji je fenomenalno asistirao do Gnabryja, koji je bio brži od odbrane Arsenala i spretnim udarcem matirao Rayu.

Preokret na Emiratesu došao je nakon pola sata, nakon što je White napravio prekršaj nad Saneom koji je driblao u šesnaestercu. Siguran izvođač penala bio je Harry Kane.

Gol Kanea pogledajte OVDJE.

U sljedećih 15 minuta nije bilo golova, te se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 1:2.

U drugom dijelu Arsenal je taj koji je morao pritisnuti ukoliko želi u uzvratu biti u dobroj poziciji da prođe dalje, a do gola su došli u 76. minuti. Jesus je namjestio loptu koju je Leandro Trossard izbliza poslao u donji lijevi ugao, ostavivši golmana Bayerna bespomoćnog.

Gol Trossarda pogledajte OVDJE.

Osim toga, nije bilo golova do kraja utakmice, pa će pritanje prolaska dalje biti riješeno u MInhenu.