Nestvarna završnica: Pogledajte gol Darwina Nuneza u 99. minuti protiv Nottinghama (VIDEO)

Nogomet 02. mar 202418:09 0 komentara
REUTERS/Molly Darlington

Liverpool vodi veliku borbu za titulu u Premijer ligi sa Manchester Cityjem i Arsenalom, a poslije 27. kola Redsi če ostati na liderskoj poziciji poslije pobjede nad Nottingham Forestom – 1:0. Tottenham preokrenuo u londonskom derbiju sa Crystal Palaceom, lake pobjede Newcastlea i Fulhama.

Liverpool je imao apsolutnu dominaciju u posjedu lopte u Nottinghamu, imao je i mnogo više šansi, ali ne onih stopostotnih. Čak je prva iz te kategorije bila Nottinghamov, u 25. minutu šut Elange je sjajno odbranio šut Kelleher.

Dva minuta kasnije mogao je Liverpool do vodstva, ali je udarac Diaza izblokirala odbrana “Šumara”, u posljednjem trenutku. U 50. minutu vrlo dobru šansu imao je i Robertson, ali je odbrana domaćih i ovo uspjela da izblokira. U 64. minutu je probao i Nunez, koji je pogodio spoljni do mreže.

Sve to mogao je, čini se i morao, da kazni Elanga, koji je ostao usamljen u jednoj kontri svog tima u 66. minutu, ali je sa 11 metara šutirao zamalo pored gola Redsa.

U petom minutu nadoknade Murillo je umalo postigao autogol, ali je tada magično intervenisao golman Nottinghama, koji je izrastao u junaka utakmice. U devetom minutu nadoknade (sudija pokazao osam) sjajno je reagovao Darvin Nunez, trzajem glavom smjestio je loptu u mrežu rivala za veliku pobjedu, nakon odličnoh ubačaja McAllistera.

Chelsae se muči ove sezone, propustio je porazom u finalu Liga Kupa i šansu da se domogne Evrope, a teško da će to učiniti kroz Premijer ligu. Protiv Brentforda u gostima uspjeli su da osvoje samo bod – 2:2.

A krenulo je dobro po Plavce, na asistenciju Gusta pogodio je u 35. minutu Jackson. Ali, domaćin je odigrao sjajno drugo poluvreme. Krila im je dao gol Rasmunssena, do kojeg je lopta pomalo srećno došla, Đorđe Petrović u ovom slučaju nije imao nikakvih šansi.

Nije srpski golman ništa mogao ni u 69. minutu, osim da aplaudira Wissi, koji je ostao usamljen na 14 metara od gola, zahvatio je magično loptu u vazduhu i makazicama pogodio mrežu Plavaca.

Ipak, Plavci su stigli do izjednačenja, prethodno su imali i dosta sreće, čak dva puta su igrači Brentforda pogađali stativu. Kazna je stigla u 84. minutu, Disasi je iskoristio dodavanje Palmera, glavom je zakucao loptu u protivniku mrežu sa pet metara.

Tottenham je posle preokreta slavio u gradskom derbiju protiv Crystal Palaca – 3:1. Poslije vrlo slabog prvog poluvremena, bez izrazitih šansi, gosti su poveli u 59. minutu u severnom Londonu, Eze je fantastično izveo slobodan udarac sa 18 metara, Vicario je bio nemoćan.

Uslijedila je ofanziva Pevaca, odličnu šansu za izjednačenje propustio je Werner, Johnston je njegov udarac sjajno odbranio. Međutim, ništa nije mogao u 78. minutu, ovoga puta Werner je bio precizan, bio je to njegov prvenac u dresu londonskog tima, posle sjajne asistencije Johnsona.

Dalo je to krila domaćima, koji su još jače napali, a rezultat su preokrenuli već u 81. minutu, Maddison je odlično uposlio Romera, Arentinac je golom izazvao erupciju oduševljenja na stadion. Trijumf Hotspura potvrdio je Son u 88. minutu.

West Ham  je poslije preokreta ostvario veliku pobjedu protiv Evertona – 3:1. Tim iz Liverpoola je poveo 56. minutu, Beto se tada iskupio za promašeni jedanaesterac sa kraja prvog poluvremena.

Portugalac je sjajno reagovao posle fantastičnog centrašuta sa desne strane Garnera, glavom je lako matirao Areolu. Ipak, Čekićari su vrzo uzvartili, preko Kurta Zume koji je bio najviši u skoku, poslao je loptu u rašlje gola domaćeg tima.

I nije goste remi zadovoljio, krenuli su u napad i u 90+1. minutu sjajnim, neodbranjivim udarcem sa 14 metara Souček je doneo sva tri boda čekićarima. Pobjedu je potvrio golom u 90+6. minutu Alvarez.

Newcatsle je lako došao do vrednog trijumfa protiv Wolverhamptona – 3:0. Svrake su posao završile u prvom poluvremenu, prednost im je doneo Isak u 14, potom je u 33. pogodio i Gordon. Pobjedu je pečatirao Livramento u 90+2. minutu.

Slično je bilo i u duelu u kojem je Fulham pred svojim navijačima savladao Brighton – 3:0. U 21. minutu domaći tim je poveo golom Wilsona, prednost je duplirao Rodrigo Muniz, ovoga puta Wilson je bio u ulozi asistenta. Trijumf je potvrio u finišu, golom u 90+1. minutu Traore.