Pobjeda West Hama, novi porazi Evertona i Southamptona

Nogomet 21. jan 202318:23 0 komentara
REUTERS/Tony Obrien

Situacija za Everton izgleda još lošije nakon 20. kola, pošto su na gostovanju Vest Hemu doživeli 11. poraz u Premijer Ligi i ostali na začelju tabele.

Čekićari su slavili sa 2:0 golovima Bowena u 34. i 41. minutu.

Zanimljivo da je Jarrod Bowen od 25 premijerligaških golova, čak 21 postigao na domaćem terenu.

Leicester je igrao neriješeno sa Brightonom 2:2, gosti su poveli preko Mitome u 27. minutu, da bi Lisice potom uspjele da preokrenu Albrightona i Harisona Barnesa.

Dva minuta prije kraja, Ferguson je donio bod gostima.

Bournemouth je propustio priliku da pobjedom u duelu sa Nottingem Forestom pobjegne iz zone ispadanja. Vodili su od 28. minuta pogotkom Anthonyja, da bi Forest uspio da stigne do boda zahvaljujući Surridgeu koji je zatresao mrežu u 83. minutu.

Klopp bez poklona za jubilej: Mršav derbi Liverpoola i Chelseaja

Southampton je nakon poraza od Aston Ville ostao na učinku od svega 15 bodova, koliko ima i Everton. Meč sa Aston Villom bio je prekinut na deset minuta pošto je iznad stadiona proletio dron, a gol za pobjedu gostiju postigao je Ollie Watkins u 77. minutu.