Posušje slavilo u derbiju protiv Širokog, Petrović heroj domaćeg tima

Nogomet 17. mar 202415:51 0 komentara
HŠK Posušje

Fudbaleri Posušja savladali su u 23. kolu Premijer lige BiH u malom derbiju Hercegovine ekipu Širokog Brijega sa 1:0.

Nakon početnog ispitivanja snaga i dosta skromnih i siromašnih 20 minuta susreta, prvi je zaprijetio tim Širokog Brijega.

Mihael Kuprešak je šutirao silovito iz slobodnjaka, golman Galić je bio savladan, ali je lopta završila na stativi.

Upravo nakon te stative uslijedila je nestvarna kontra Posušja. Lopta je stigla do Petrovića koji je Posušje doveo do prednosti.

Nakon vodećeg gola Posušje uslijedila je znato bolja igra s obje strane, ali se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću domaće ekipe.

U drugom dijelu prijetio je Kuprešak i to nakon samo tri minute, Izveo je opasan prekid, ali su kasnili napadači Širokog.

Rozić je zaprijetio Benderu u 66. minuti, ali je lopta otišla pored gola.

Dosta skromnu utakmicu gledali smo i u drugom poluvremenu, a igrači Dine Skendera praktično da nisu pošteno zaprijetili ekipi Posušja.

Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao pa je Posušje stiglo do 33. boda ove sezone i sada je 6. na tabeli. Široki Brijeg je 7. sa 28 bodova.