Rekorderi: Leverkusen savladao Union i vratio se na prvo mjesto

Nogomet 12. nov 202318:14 0 komentara
REUTERS/Thilo Schmuelgen

Bayer iz Leverkusena savladao je Union Berlin na Bay Areni u utakmici 11. kola Bundeslige rezultatom 4:0.

Bayer je poveo pogotkom Alejandra Grimalda u 23. minutu, nakon akcije u kojoj je učestvovao i Florian Wirtz.

Prednost je duplirao Kossounou u 57. minutu, poslije kornera koji je izveo Hofmann.

Jonathan Tah je postigao treći pogodak za svoj tim u 73. minutu.

Konačan rezultat postavio je Nathan Tella, pojačanje iz Southamptona, svojim prvim pogotkom u sezoni.

Farmaceuti su stigli do devetog uzastupnog trijumfa u njemačkom prvenstvu, a ukupno 12. u svim takmičenjima. Izabranici Xabija Alonsa ne znaju za poraz od početka sezone – ukupno 16 utakmica. Bayer nije tako uspješan bio još od promocije u Bundesligu 1976. godine.

Bayer se tako vratio na čelo tabele – sada ima 31 bod od moguća 33 i savladao je sve ovosezonske rivale u Bundesligi osim branioca titule Bayern. Niko nije sakupio više bodova od ove generacije Farmaceuta u prvih 11 kola Bundeslige – samo je Bayern ponovio taj uspjeh u sezoni 2015/16.

Union je zabilježio 13 poraz na prethodnih 14 mečeva – remizirali su samo sa Napolijem – i na taj način ostao na posljednjem mestu Bundeslige sa šest bodova.