Sarajevo pred kraj meča slomilo otpor Igmana, Radović heroj Bordo tima

Nogomet 22. okt 202314:52 0 komentara
F.Z/N1

Fudbaleri Sarajeva savladali su u Konjicu domaće fudbalere Igmana rezultatom 1:2.

Prvu priliku na utakmici imali su domaći. Denković je zaprijetio nakon duplog pasa sa Ramićem, ali je njegov šut bio neprecizan, te je lopta završila pored gola Rogića.

Prva prilika Igmana kao da je razbudila favorizovane goste, a pritisak je urodio plodom u 14. minuti. Hasić je uputio dodavanje visoko odigranom loptom. Sve je pratio Nemanja Anđušić koji je majstorski primio loptu i na lijep način matirao golmana Ćemana.

F.Z/N1

Rasplamsala se igra u narednim minutama. Oliveira je najprije nakon solo prodora je šutirao, ali lopta odlazi tik pored stative gola Igmana, a u 19. minuti ponovo je Denković, inače najraspoloženiji u prvom dijelu za Konjičane, imao priliku sa druge strane, ali je njegov pokušaj odbranio Rogić.

u 25. minuti domaći su tražili jedanaesterac. Pao je Ramić u šesnaestercu u šesnaestercu Sarajeva nakon kontakta sa Đuričkovićem, ali je sudija Kazlagić samo pokazao da se igra nastavi i pored toga što je jedanaesterac bio čist.

Ipak, četiri minute kasnije domaći su došli do poravnanja. Darko Bodul je na 25 metara od gola Rogića došao u posjed lopte, povukao loptu prema sredini i razantnim šutem, koji je dotakao jednog defanzivca Sarajeva i dovoljno skrenuo loptu da Rogić ne uspije zaustaviti taj šut.

F.Z/N1

Nakon toga malo je pao ritam utakmice, sve do sudijske nadoknade, kada je Igman postigao i drugi gol. Bodul je centrirao iz slobodnog udarca sa lijeve strane, a loptu u mrežu je proslijedio Sipović, no pogodak je opravdano poništen zbog ofsajda.

Sudijske odluke i dalje odlučuju mečeve

Na početku drugog poluvremena Sarajevo je tražilo jedanaesterac. Činilo se kako ponovo postoje elementi za kazneni udarac, ali sudija Kazlagić ponovo se nije oglasio. Nastavili su gosti napadati, ali i Igman je imao dobre prilike. Anđušićev pokušaj u 59. minuti, a nekoliko minuta ranije i onaj Hasića odbranio je golman Ćeman.

S druge strane u 64. minuti Denković je šutirao, ali se lopta odbila od blok i otišla u korner.

Sarajevo je u drugom dijelu bilo aktivnije. U 75. minuti Ziljkić je pokušao sa 25 metara iz slobodnjaka, ali lopta odlazi metar pored desne stative gola Igmana. Samo minut kasnije sa distance je šutirao Denković, ali je lopta prozujala pored lijeve starive golmana Rogića.

Četiri minute kasnije Ziljkić je primio lijepo dodavanje na lijevoj strani, namjestio se, ali mu je Đorić izblokirao šut.

Pritisak gostiju ipak se isplatio. Nakon 89 minuta igre nakon kornera sa desne strane Slaviša Radović se ubacio u šesnaesterac, šutirao, lopta se odbila od Buturovića i završila u mreži za pobjedu Sarajeva od 1:2.