Široki nastavio crni niz, Zvijezda ostvarila važan trijumf

Nogomet 17. dec 202314:53 0 komentara
FK Zvijezda 09

U prvoj utakmici nedjeljnog programa Premijer lige BiH Zvijezda 09 je savladala Široki sa 3:0.

Bolje su meč otvorili domaći koji su imali veliku priliku preko Vukoje. Izašao je fudbaler Zvijezde sam na golmana Bendera, ali loše reagovao. Nakon toga na drugoj strani prijeti Lukić no bez uspjeha.

Domaći u vodstvo stižu u 27. minuti. Maksimović je ubacio, a Ristanović pospremio loptu u mrežu za 1:0.

Do poluvremena Zvijezda dolazi i do drugog pogotka. Maksimović je uposlio Karaklajića koji pogađa za 2:0. U drugom dijelu najbolju priliku imao je Vadze koji šutira iz povoljne pozicije, ali pogađa vanjski dio mreže.

U 85. minuti Maksimović rješava pitanje pobjednika golom za 3:0.

Zvijezda je ostala na posljednjem mjestu sa 11 bodova dok je Široki ostao na 6.poziciji sa 22 boda.