Sjajan engleski klasik: Chelsea i City u utakmici sa osam pogodaka podijelili bodove

Nogomet 12. nov 202319:34 0 komentara
REUTERS/Dylan Martinez

Večeras je u Londonu sjajnom utakmicom zatvoreno 12. kolo Engleske Premier lige.

U sjajnom engelskom klasiku na Stamford Bridgeu, Manchester City savladao je Chelsea rezultatom 3:4.

Gosti su poveli u 25. minuti pogotkom sa bijele tačke, Marc Cucurella je vukao protivnika za dres, što je vidio Anthony Taylor i svirao penal, a Erling Haaland je lagano realizirao tačnim udarcem u donji lijevi ugao gola.

Plavci poravnavaju u 29. minuti, Conor Gallagher je nabacio iz kornera, a loptu je perfektno glavom pokupio Thiago Silva. Njegov precizni pokušaj, u blizini bijele tačke, je ušao u lijevu stranu gola – 1:1.

Action Images via Reuters/John Sibley

Chelsea dolazi do preokreta u 37. minuti, Raheem Sterling je primio prekrasan pas u šesnaestercu i zakucao loptu nisko po sredini gola – 2:1.

Pred odlazak u svlačionice City poravnava, Bernardo Silva je poslao dobru loptu u šesnaesterac, a tamo ju je čekao Manuel Akanji. Skočio je visoko i snažno zabio glavom u lijevu stranu gola. Robert Sanchez to nikako nije mogao odbraniti – 2:2.

Građani na otvaranju drugog dijela dolaze do potpunog preokreta, u 47. minuti Julian Alvarez je lijepo poslao pas koji je u šesnaestercu primio Erling Haaland, on je odmah je pucao po sredini gola i golman je bio nemoćan – 2:3.

Nicolas Jackson u 67. minuti ponovo poravnava rezultat, uspio Jackston poslati odbijanac nisko po sredini gola nakon što je lopta unutar šestnaesterca dospjela do njega – 3:3

Gosti dolaze do četvrtog pogotka u 86. minuti. Rodri je okušao sreću udarcem s ruba šesnaesterca. Neko je skrenuo loptu i Robert Sanchez je ostao nemoćan – 3:4

Kada se činilo da Chelsea nema snage da dođe do novog poravnanja Ruben Dias pravi gluposti, uklizao je bespotrebno i napravio faul. Sa bijele tačke siguran je bio Cole Palmer, koji nije dao ni malo šanse golmanu sa precizno izvedenim penalom – 4:4.