Sjajan meč u Brightonu, šest golova, dva penala i ubjedljiva pobjeda domaćina

Nogomet 28. dec 202322:38 0 komentara
REUTERS/Dylan Martinez

Fudbaleri Brightona upisali su u četvrtak ubjedljivu pobjedu protiv Tottenhama u meču 19. kola Premier lige. Slavio je Brighton rezultatom 4:2 (2:0)

Namjere Brightona u ovom meču je najavio Welbeck sa dvije odlične prilike u šestom minutu, a sve je počelo pet minuta kasnije kada je Joao Pedro proigrao osamnaestogodišnjeg jacka Hinselwooda koji pogađa za vodstvo svoje ekipe. Nije golman Spursa mogao ništa nakon ovog udarca koji je stigao malo izvan šesnaesterca.

Nizale su se šanse Brightona, tresla se stativa nekoliko puta i već u 23. minutu Brighton je imao dva gola prednosti. Ovoga puta je mrežu, sa bele tačke pogodio Joao Pedro.

U 38. minutu je gol koji je Fakundo Buonanote postigao za domaće poništen zbog ofsajda, ali Brajton je samo nastavljao da napada.

Prvu pravu šansu Tottenham je imao u nadoknadi prvog poluvremena, ali je Richarlison pogodio stativu.Brazilac je bio u centru pažnje i u prvom minutu drugog poluvremena kada mu je zbog ofsajda poništen gol.

Uslijedile su dvije dobre, ali neiskorištene prilike gostiju, pa u 62. minutu još jedan poništen, ponovo zbog ofsajda. U 63. minutu Brighton dolazi i do trećeg gola. James Milner je „poslužio“ Pervisa Estupinana koji sa nekih dvadesetak metara šalje pravi projektil u mrežu gostiju. Najbolji mogući način da se Estupinan vrati nakon povrede.

U 76. minutu novi penal za Brighton i drugi gol Joaoa Pedra na meču.

Tottenham je uspio da postigne utješni gol u 81. minutu. Strijelac je bio Veliz. Samo pet minuta kasnije – 4:2. Provjeravao je sudija ovaj pogodak, ali je i VAR potvrdio da je sve bilo ispravno pri pogotku Daviesa.