Dudićev Kragujevac razbijen u Bačkoj Topoli, pa zamalo napravio još jedan čudesan povratak

Nogomet 08. maj 202419:15 0 komentara
FK Radnički 1923 Kragujevac zvanična stranica

TSC gazi strojevim korakom ka kvalifikacijama za Ligu šampiona – superligaš iz Bačke Topole sa 4:3 (3:0) pobijedio je Radnički 1923 u 34. kolu play-off grupe Super lige.

Ekipa Žarka Lazetića obezbijedila je i teoretski treće mjesto, na nišanu je sada drugo.

Partizan je dva koraka ispred, ekipi sa TSC arene potreban je i jedan više, zbog lošijeg plasmana poslije 30. kola.

Pakao za goste počeo je već u šestom minutu. Simbol pobjeda TSC-a Saša Jovanović – slomio je prvi otpor Kragujevčana. Iz drugog pokušaja prevario je golmana Stojana Lekovića, prethodno se odlično oslonio na dodavanje Aleksandra Ćirkovića i najavio rutinski trijumf domaćina na TSC areni. Činilo se, barem, tako…

Nije dugo prošlo, svega tri minuta kasnije, TSC je imao 2:0.

I opet sličan scenario: sjajna asistencija Aleksandra Ćirkovića, ovog puta pravovremena reakcija Ifeta Đakovca za velika dva gola prednosti.

Nije se TSC zaustavio, naprotiv. U 15. minutu, Topola je najavila potop „šumadijskog ekspresa“. Razvio je domaći tim polukontru, na pravom mjestu našao se raspoloženi Stojić i zakucao loptu iza leđa Stojana Lekovića.

Konsolidovali su se kasnije Šumadinci, preko Aleksića ozbiljnije zaprijetili, ali… Neiskorišten penal Milutina Vidosavljevića, pred odlazak na odmor, potopio je nade gostiju u preokret. Prethodno je Aleksa Pejić igrao rukom, sudija Pavle Tomić pokazao na bijelu tačku, a ofanzivac Radničkog 1923 nije bio precizan. Igrao se 43. minut, zazvonila je stativa, Kragujevčani su već tada, činilo se, položili oružje na TSC areni.

Trostruka izmjena Feđe Dudića, šansa Gluščeviću, Vižđiju i Ćosiću, nije radikalno promijenila raspored snaga na terenu. Imao je TSC snage da brzo postigne i četvrti gol – i to sa bijele tačke. Posle igranja Ćosića u kaznenom prostoru, precizan sa 11 metara bio je Ifet Đakovac!

Na isteku sat vremena igre, napokon se zatresla i mreža Veljka Ilića. Poslije šanse Gluščevića, nišan je namjestio Vižđi i poslao pod prečku čuvara mreže superligaša iz Bačke Topole za 4:1.

Imao je snage raspoloženi Mateja Gluščević da, desetak minuta kasnije, lukavim udarcem zatrese mrežu rezerviste Nikole Simića i od rutine domaćina režira superzanimljiv meč na TSC areni. Lopta je prethodno pogodila Stojića, promijenila pravac i završila iza leđa golmana domaćina tima.

Kraj je ipak „svirao“ Nikola Bukumira, u prvom minutu sudijske nadoknadre vremena, iz srca kaznenog prostora, sa lijevog krila poslao je sjajan polulob iza leđa Nikole Simića. Nije bilo više vremena, prevelikih 0:4 fudbaleri Radničkog 1923 nisu mogli da anuliraju.

Da su se samo malo ranije probudili i pogodili mrežu raspoloženih domaćina, možda bi ishod bio drugačiji i bolji u njihovu korist.

TSC je treći sa 69 bodova, dva manje od drugoplasiranog Partizana. Radnički 1923 na četvrtom mjestu zaostaje za današnjim rivalom deset koraka.