Spektakl Španije i Brazila na Bernabeu, brazilsko čudo od djeteta opet strijelac, sada na svom budućem stadionu

Nogomet 26. mar 202423:29 0 komentara
REUTERS/Juan Medina

Fudbaleri Španije i Brazila večeras su na Santiago Bernabeu stadionu odigrali duel bez pobjednika. Prijateljska utakmica završena je rezultatom 3:3.

Sastav Luisa de La Fuente vodio je posliej malo više od pola sata igre sa 2:0.

Prvo je Rodri pogodio sa bijele tačke, a onda je Dani Olmo zatresao mrežu Brazila nakon asistencije Lamina Yamala.

Do kraja prvog poluvremenu Rodrygo je smanjio prednost “crvene furije” na 2:1.

Mladi 17-godišnjak Endrick, ušao je na poluvremen, a trebalo mu je samo četiri minute da pogodio za poravnanje Karioka.

REUTERS/Violeta Santos Moura

Endrick je već potpisao ugovor sa Real Madridom vrijedan 64 miliona eura iz brazilskog Palmeirasa, ali još uvijek se može zaigrati za “kraljevski klub”, jer je maloljetan. 21. jula napunit će 18 godina i tada će se moći pridružiti Madriđanima.

Prije tri dana pogodio je i protiv Engleske.

Rodri je još jednom sa bijele tačke pogodio za 3:2, ali tu nije bio kraj uzbuđenjima u Madridu.

Igrala se 97. minuta, kada je Brazil dobio penal, a siguran egzekutor bio je Lucas Paqueta za konačnih 3:3.