Hrvatska pobijedila domaćina Egipat: Četiri lijepa gola za pehar!

Nogomet 26. mar 202423:11 0 komentara
REUTERS/Amr Abdallah Dalsh

Hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila je u finalu prijateljskog ACUD Cupa u Kairu domaćina Egipat s 4:2. Strijelci za Hrvatsku bili su Vlašić, Petković, Kramarić i Majer.

Egipat je poveo već u šestoj minuti, a strijelac je bio Rami Rabia. Nije se dugo čekalo na izjednačenje, a Nikola Vlašić je u 21. minuti sa 16 metara pogodio pod prečku suparničkog gola.

U 57. minuti Bruno Petković je glavom pogodio za 2-1, dok je finale odlučeno u 77. minuti kada je, također glavom, za 3-1 poentirao Andrej Kramarić.

Potom je zabio i Lovro Majer, u 86. minuti je postigao gol za 4-1, dok je u 94. Mohamed El Shami dao pogodak za konačnih 4-2 Hrvatske.

Čak osam promjena u udarnom sastavu napravio je hrvatski selektor Zlatko Dalić u odnosu na polufinale. Isti igrači su ostali jedino Luka Modrić i Marcelo Brozović te Joško Gvardiol, koji je bio na drugoj poziciji, na lijevom boku. Isto tako, premijerne nastupe u reprezentaciji su upisali vratari Nediljko Labrović u prvom, odnosno, Dominik Kotarski u drugom poluvremenu.

Bila je ovo druga međusobna utakmica Egipta i Hrvatske u historiji. Premijerni dvoboj, također prijateljskog karaktera, završio je bez pobjednika 2:2. Oba pogotka za Egipat je postigao njihov današnji izbornik Hossam Hassan, dok su hrvatski strijelci bili Davor Vugrinec i Igor Cvitanović.