Tri gola, crveni karton i napuštanje meča na Koševu fudbalera Sarajeva protiv Borca zbog sudijskih odluka Matea Muse

Nogomet 13. mar 202419:43 0 komentara
N1

Fudbaleri Borca vodili su protiv Sarajeva na stadionu Asim Ferhatović Hase sa 2:1. U sudijskoj nadoknadi igrači Sarajeva sa stručnim štabom napustili su meč zbog sudijskih odluka Matea Muse, tako su se Banjalučani plasirali u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine.

Fudbaleri Sarajeva imali su terensku inicijativu u bili bolja ekipa, u prvih dvadesetak minuta igre. To nisu krunisali pogotkom i stigla je ubrzo kazna.

Igrala se 22. minuta susreta, kada je loptu na vrhu šesnaesterca Bordo tima primio Stefan Marčetić i sjajnim udarcem matirao nemoćnog Lovru Rogića.

Samo deset minuta trebalo je timu Simona Rožmana da dođe do izjednačenja. Sebastian Herrera oborio je Mirzu Mustafića u kaznenom prostoru Borca, a sudija Mateo Musa se nećkao, ali ipak pokazao na bijelu tačku.

Tok susreta Sarajevo 1-2 Borac: Meč prekinut, Borac ide u polufinale

Odgovornost je preuzeo Hamza Čataković i pogodio lijevu stranu gola Banjalučana, Marko Milošević je samo pogledo ispratio udarac napadača Sarajeva.

Mlade nade Borca priredile su navijačima Sarajeva novi šok, samo šest minuta nakon izjednačenja. Dvadesetogodišnji David Vuković dobrim prodorom oslobodio se svog čuvara, uputio odličan centaršut, a 17-godišnjak Stefan Marketić drugi put na meč matira Rogića.

Nije tu bio kraj glavoboljama Simona Rožmana. Nekoliko minuta kasnije sarajevski tim je ostao sa igračem manje. Udario je Brazilac Ranka Jokića u glavu, a sudija Mateo Musa mu pokazao direktan crveni karton.

Glavni sudija Musa, podijelio je čak osam žutih i jedan crveni karton na ovom meču. Šest žutih igračima Sarajeva, a dva za fudbalere Borca.

Klupa Sarajeva na čelu sa direktorom Senijadom Ibričićem pozvala je igrače da napuste utakmicu, što su i učinili zajedno sa kompletnim stručnim štabom i klupom. Sve je uslijedilo nakon što je sudija Musa svirao faul Đuričkovića, gdje su smatrali da je to kap koja je prelila času i napustili teren.

Igračima i stručnom štaba ubrzo se na terenu pridružio i predsjednik Sarajeva Ismir Mirvić.

Negodovali su kod glavnog sudije Muse, zbog kojeg su se odučili na ovaj potez.

Borac će biti treći učesnik polufinala Kupa BiH, utakmice će najvjerovatnije biti registrovana rezultatom 0:3 za Borac. Tako će se Banjalučani pridružiti Slogi i Zrinjskom.

Sutra će saznati posljednjem učesnika polufinala, kada se sastaju Velež i Široki Brijeg.