Uhapšen 51 navijač u Splitu, povrijeđena tri policajca

Nogomet 04. apr 202412:18 0 komentara

Uhapšen je 51 navijač hrvatskih fudbalskih klubova Dinamo i Hajduk uhapšeno je tokom nereda poslije utakmice tih klubova (1:0), a tri policajca su prevezena u bolnicu.

Neredi su izbili poslije meča kad su pripadnici navijačke grupe Torcida probili ogradu na stadionu Poljuda i izašli na teren, nakon čega su, pošto su fudbaleri oba kluba pobjegli, pojurili ka tribini gdje su smešteni pripadnici navijačke grupe “Bad Blue Boys“.

Policija je uspjela da spriječi sukob dvije grupe tako što je otjerala navijače Hajduka nazad na svoju tribinu, gdje su oni sjedištima i bakljama gađali policiju, prenosi hrvatski Indeks.

Poslije toga su se sukobi navijačkih grupa prenijeli izvan stadiona, a iz splitsko-dalmatinske Policijske uprave je saopšteno da su navijači nastavili napade u kojima su povrijeđena tri policajca i prevezena u bolnicu, a jedno vozilo oštećeno.

Navijači su zapalili više kontejnera na ulicama čiji požari su pretili da se prenesu na obližnje automobile, što su spriječili vatrogasci koje su štitili policajci.

Područje oko stadiona je nadlijetao helikopter, a policija je nastavila da nadzire javna mjesta da bi spriječila dalja okupljanja navijača poslije prestanka nereda oko 22.30.

Fudbalere Dinama policija je pustila iz stadiona u 23.00, a gradonačelnik Splita Ivica Puljak je na društvenoj mreži “Facebook“ osudio nerede i napomenuo da „nema opravdanja za nasilje“.

Dinamo je na splitskom Poljudu pobijedio Hajduk minimalnim rezultatom, golom Sandra Kulenovića u 15. minutu, dok je u drugom polufinalu Rijeka identičnim rezultatom porazila Lokomotivu golom Ivana Smolčića u 70. minutu.

Ove godine finale se igra na dvije utakmice, prva je 15. maja u Zagrebu, a revanš je 30. maja na stadionu Rujevica u Rijeci.