United se mučio, Newcastle nastavio pohod na Ligu prvaka!

Nogomet 05. apr 202323:12 0 komentara
REUTERS/Tony Obrien

Favoriti slavili u odloženim mečevima, Manchester United protiv Brentforda – 1:0, dok je Newcastle razbio West Ham u gostima – 5:1.

U prvom delu sezone Brentford je pred svojim navijačima odigrao jedan od najboljih mečeva u sezoni, slavio je sa čak 4:0 protiv Manchester Uniteda, sva četiri gola ekipa Thomasa Franka postigla je u ranoj fazi utakmice, do 35. minuta.

Ipak, u drugom meču ovih rivala drugačija slika. U međuvremenu United se konsolidovao, imao je zapažene rezultate, stigao je među četiri najbolja tima Premier lige, plasirao se u četvrtfinale Live Evrope, gdje će za rivala imati špansku Sevillu.

Uspjela je ekipa Erika Ten Haga da se revanšira Brentfordu, u utakmici u kojoj je dominirala, ali je ostvarila tek minimalni trijumf – 1:0. Činilo se da će biti mnogo lakše, posebno zbog činjenice da je domaćin “na vrijeme“ poveo.

U 27. minutu ponajbolji igrač Uniteda u ovom trenutku Marcus Rashford nastavio je seriju golova. Poslije kornera Uniteda odbrana Brightona je izbila loptu samo do Anthonyja, ovaj je sjajno prebacio odbranu gostiju i dodao do Sabitzera, koji je još ljepše uposlio Rashforda, a ovaj je rutinski savladao Rayu.

Malo je nedostajalo da gosti izjednače na startu drugog poluvremena, kad se De Gea poigravao, prekasno je ispucao loptu, pogodio je Mbuembu, ali na njegovu sreću ona se nije odbila u gol, već pored stative.

Iz posjeda Manchester je dolazio i do šansi, a jednu od najboljih imao je u Sabitzer, čiji je šut sa 20 metara u 58. minutu odbranio Raya. Najbolju priliku za izjednačenje Brentford je imao kad je Schade pokušao da lobuje De Geu, ali nije uspio da ga prebaci.

REUTERS/Phil Noble

Newcastle nije imao milosti u Londonu protiv West Hama, koji se grčevito bori za opstanak u društvu najbolji. Svrake su imale svoju računicu, preporođeni tim Eddieja Howea slavio je laganu pobjedu za nastavak borbe za Ligu šampiona – 5:1.

Počelo je odlično po goste, već u šestom minutu Saint-Maximin je centrirao iz šesnaesterca, a Callum Willson je glavom smjestio loptu u protivničku mrežu.

Samo sedam minuta kasnije poslije dodavanja Sarra Joelinton je umakao odbrani čekićara, zaobišao je i golmana Fabianskog i lako ubacio loptu u gol.

Tračak nad za West Ham bio je pogodak Zoume u 40. minutu, ali je Newcastle ponovo imao dva gola prednosti već na startu drugog poluvremena, kad je Callum Willson pogodio, ovoga puta na dodavanje Murphyja. Do kraja, u listu strijelaca upisao se i 23-godišnji Šveđanin Isak u 82. minutu, dok je u nadoknadi još jednom pogodio Joelinton.