Žestok okršaj u Londonu, remi Chelseaja i Liverpoola

Nogomet 13. aug 202320:49 0 komentara
REUTERS/Tony Obrien

I druga nedjeljna utakmica prvog kola engleske Premier lige završena je bez pobjednika, a u derbiju na Stamford Bridgeu domaći Chelsea i Liverpool odigrali su 1-1.

Gosti su poveli u 18. minuti, kad je sjajnu loptu Mohameda Salaha kolumbijski napadač Luis Diaz proslijedio u mrežu. U 29. minuti se činilo da je Liverpool došao i do drugog pogotka, ali je provjerom u VAR sobi utvrđeno da je strijelac Salah bio u minimalnom zaleđu.

U 37. minuti Chelsea je izjednačio, a strijelac je bio novopridošli francuski branič Axel Disasi, koji je u prijelaznom roku došao iz Monaca u momčad koju od ove sezone vodi Mauricio Pochettino. Domaći navijači su u 39. minuti počeli slaviti vodstvo svoje momčadi, ali je, kao i deset minuta prije u Liverpoolovom slučaju, pogodak poništen zbog zaleđa u kojem se našao strijelac Benjamin Chilwell, asistent kod izjednačujućeg pogotka.

U prvom nedjeljnom dvoboju Brentford i Tottenham Hotspur su odigrali 2-2. Poveo je Tottenham u 11. minuti golom Romera na asistenciju Maddisona, da bi domaći odgovorili s dva pogotka; u 26. minuti je Mbuemo realizirao kazneni udarac, a u 36. minuti je Wissa donio prednost Brentfordu. U četvrtoj minuti sučevog dodatka na kraju prvog dijela Emersona Royal je izjednačio na 2-2, ponovno na asistenciju Maddisona.

Ivan Perišić je za Tottenham igrao od 75. minute i bio vrlo aktivan, ali promjene rezultata nije bilo.