Zmajići nakon preokreta stigli do prve pobjede u kvalifikacijama za EP

Nogomet 17. nov 202318:53 0 komentara
NFSBiH/Facebook

U okviru 5. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo Zmajići su danas savladali Cipar rezultatom 1:2.

Izabranici selektora mlade reprezentacije Igora Jankovića danas su u Larnaci savladali Cipar nakon preokreta rezultatom 1:2.

Za Zmajiće su od prve minute počeli: Šahinović, Šuta, Mujkić, Muharemović, Omerović, Sučić, Stajić, Čavić, Kulašin, Šošić, Bristrić.

Na samom uvodu utakmice nije viđeno mnogo prilika. Kipar iz prve šanse na utakmici u 17. minuti dolazi do pogotka, a domaće je u vodstvo doveo Okkas. U 37. minuti Kiprani su imali dvije sjajne prilike, prvo je intervenisao Šahinović, a zatim je Šuta blokirao drugi pokušaj domaćih.

Zmajići su mogli poravnati u 42. minuti, u dobroj prilici sada je bio Šošić, ali šutira visoko preko gola. Tri minuta poslije također sjajan pokušaj Čavića glavom, ali lopta ide malo preko gola. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 1:0 za Kipar.

Naša selekcija mnogo bolje otvara drugo poluvrijeme, pritisak se isplatio u 57. minuti, konačno naši mladi reprezentativci dolaze do poravnanja. Fenomenalna lopta Sučića za Kulašina koji matira domaćeg golmana. Uslijedila je potpuna ofanziva naše selekcije, u 60. minuti sjajno je opalio Omerović, sa dvadesetak metara, ali brani domaći golman.

U 73. minuti Kiprani su mogli stići do pogotka ponovo nevjerovatna greška naše zadnje linije, ali ponovo je Šahinović sjajno intervenisao. Tri minuta poslije, ispao je Mujkić, preletila ga je lopta, ali srećom to nije iskoristio igrač Kipra.

Zmajići do potpunog preokreta stižu u 79. minuti, majstorski pogodak postigao je Sabljić.