Zrinjski kažnjen za promašaje, Slovan nosi gol prednosti na uzvrat

Nogomet 25. jul 202323:02 0 komentara
N1/F.Z.

Zrinjski je u Mostaru na stadionu pod Bijelim brijegom dočekao Slovan u meču 2. pretkola Lige prvaka, a susret je završen pobjedom gostiju od 0:1.

N1 / F.Z.

Prvu priliku na utakmici imali su domaći fudbaleri. U 8. minuti dobar prodor Kerima Memije, lijepo je povukao loptu, ipak zaustavila ga je protivnička udbrana prije nego je uputio udarac.

Pet minuta kasnije velika prilika za Zrinjski. Dario Ćanadžija pružio sjajnu loptu za Marija Ćužea, ovaj šutirao iz voleja iz prve, ali lopta odlazi visoko preko gola Milana Borjana.

N1 / F.Z.

Nakon toga još jedna šansa za Zrinjski. Dario Ćanadžija je lijepo šutirao sa distance, ali je odbranio to Milan Borjan. Nakon toga je pokušao i Tomislav Kiš, ali je signalizirana nedozvoljena pozicija.

Prvi put su gosti zaprijetili u 32. minuti. Lovat je uputio sjajan centaršut nakon slobodnog udarca, Zuberu šutirao glavom, ali lopta odlazi preko gola. Odmah potom Zuberu je uputio dugu loptu, Čavrić istu prihvatio i krenuo ka golu, ali na tom putu zaustavio ga je Barišić i onemogućio da uputi nešto bolji udarac.

Bilo je to skromno prvo poluvrijeme koje je završeno bez golova.

N1/F.Z.

Odmah na početku drugog dijela prijeti Slovan. Pokušao je ofanzivac Barseghyan udarcem, ali golman Zrinjskog Marić zaustavlja šut. Slovan u 56. minuti dolazi u vodstvo. Centrirao je Lovat sa lijeve strane, Zuberu se visoko odrazio i glavom zatresao mrežu domaćih za 0:1.

N1/F.Z.

Poslije primljenog pogotka domaći su krenuli još ofanzivnije. Odmah je Zrinjski imao šansu na drugoj strani. Ćuže je sa nekih 25 metara, snažno, ali uz manje probleme brani Borjan.

Najozbiljniju priliku u drugom dijelu imao je upravo Ćuže. Lopta je nakon jednog centaršuta stigla na lijevu stranu do ofanzivca Plemića, ovaj se namještao – na desnoj strani imao Tomislava Kiša, ali se odlučio sve obaviti sam. Bio na kraju sebičan i šutirao pored stative.

N1/F.Z.

Veliku šansu imao je Kiš u 71. minuti. Čanadžija je uputio lijep centaršut sa lijevog boka, Tomislav Kiš glavom šutirao, ali Borjan maestralno sačuvao mrežu netaknutom. Plemići su napadali u finišu meča. Još jednu sjajnu priliku propustio je Ćorluka koji pogađa stativu. Slobodan Jakovljević je uputio dobru loptu, Ćorluka je izašao ispred Borjana, lijepo šutirao, ali lopta završava na stativi.

U sudijskoj nadoknadi Lovat šutira sa 30 metara, a golman Marić krajnjim naporom izbacuje loptu u korner.

Do kraj se rezultat nije mijenjao. Ostalo je 0:1 za goste.

Uzvratni meč je na rasporedu za sedam dana u Bratislavi.