Zrinjski protutnjao Gabelom, Bilbija nastavlja rešetati mreže

Nogomet 26. nov 202316:51 0 komentara
HŠK Zrinjski Mostar

U 15. kolu Premijer lige BiH Zrinjski je u Gabeli savladao GOŠK rezultatom 1:5.

Već u 10. minuti Zrinjski stiže u vodstvo. Bilbiju je u kaznenom orostoru oborio golman Vasilj, a siguran izvođač jedanaesterca bio je upravo najbolji strijelac lige.

Odmah nakon toga mogao je mostarski tim mogao je povećati vodstvo. Ćuže je dodao do Malekinušića koji loše šutira. U finišu prvog dijela Zrinjski stiže do drugog pogotka. Ćuže je uposlio Kiša koji bez problema pogađa mrežu domaćih.

Sve je bilo gotovo u prvoj minuti drugog poluvremena kada je Ramić zatresao mrežu za 0:3. U finišu susreta Zrinjski dolazi do dva pogotka. Nakon centaršuta iz kornera, Bilbija je bio najviši i postigao svoj drugi gol na meču, četvrti za Plemiće. Katastrofu GOŠK-a upotpunio je Sabljić u 84. minuti. Do kraja domaći su uspjeli preko Šute postići počasni pogodak.

Zrinjski je ovim trijumfom preskočio Sarajevo an drugom mjestu te prišao prvoplasiranom Borcu na četiri boda. GOŠK je ostao na devetoj poziciji sa 16 bodova.