Dramatična završnica u meču Švedske i Nizozemske, golman Šveđana spasio svoju selekciju (FOTO)

Rukomet 15. jan 202422:10 0 komentara
N1/F.Z.

Reprezentacija Švedske je rezutlatom 29:28 proazila Nizozemsku i završila na liderskom mjestu na tabeli grupe E u kojoj je nastupila i selekcija BiH.

N1/F.Z.

Bila je to egal utakmica u kojoj nijedan tim nije imao prednost veću od dva pogotka. Nizozemci su imali prednost u većem dijelu prvog poluvremena, no Šveđani su se u finišu uspjeli vratiti u utakmicu i preokrenuti rezultat te na poluvrijeme otići sa minimalnom prednošću.

N1/F.Z.

U drugom dijelu viđena je dramatična završnica. Šveđani su poveli, Nizozemci se vraćali u utakmicu sve do finiša susreta kada je golman Švedske Palicka spasio svoj tim i donio pobjedu.

Najefikasniji igrač utakmice bio je rukometaš Nizozemske Steins sa šest pogodaka.

Šveđani grupu završavaju na prvom mjestu te će vrlo vjerovatno u narednoj fazi igrati protiv Slovenije dok će Nizozemske igrati protiv Danske. Švedska prenosi dva boda u narednu fazu odnosno selidbu u Hamburg.