Grci sa Srbinom na klupi srušili Englesku: Pavlidis utišao Wembley u 94. minutu

Nogomet 10. okt 202422:50 0 komentara
Action Images via Reuters/Paul Childs

Fudbaleri Grčke priredili su veliko iznenađenje u 3. kolu UEFA B Lige nacija protiv Engleske na Wembleyju. Slavili su 2:1, a junak je Vangelis Pavlidis.

Selekcija koju sa klupe predvodi Srbin Ivan Jovanović povela je golom Vangelisa Pavlidisa u 49. minutu.

Napadač Benfice postigao je drugi gol u 83. minutu koji je poništen nakon upotrebe VAR.

Pet minuta kasnije, Jude Bellingham donio je izjednačenje Engleskoj koja je prve ovog meča imala maksimalnih šest bodova.

REUTERS/Toby Melville

Ipak, pravi šok uslijedio je u nadoknadi kada je Pavlidis i treći put zatresao mrežu, ovoga puta sve je bilo regularno pa su Grci upisali i treću pobjedu u grupi i sada su prvi na tabeli.

Do prvih bodova stigla je Irska koja je slavila na gostovanju Finskoj istim rezultatom.

Haaland sa dva i Sorloth uz jedan gol donijelu su pobjedu Norveškoj nad Slovenijom, a Austrija je bila uvjerljiva protiv Kazahstana sa 4:0.