Mbappeova statistika zabrinjava Real: Podatak koji je šokirao sve u Madridu

Nogomet 30. aug 202414:27 0 komentara
REUTERS/Borja Suarez

Kylian Mbappe imao je početak iz snova u dresu Rela Madrida jer je postigao gol u pobjedi od 2:0 protiv Atalante u UEFA Superkupu, ali je onda stao i ostao neaktivan naredna 264 minuta kroz prvenstvena takmičenja u Španiji.

Trenutno u ligama pet najboljih u Evropi nema igrača koji je više šutirao u protivničke golove od njega. Ipak, Mbappe još uvijek čeka prvenstveni gol.

Francuz je do sada uputio 17 udaraca u golove Mallorce (odigrano 90 minuta), Valladolida (86 minuta) i Las Palmasa (90 minuta). Napadač, koji je postigao 40+ golova po sezoni u posljednje četiri godine, još uvijek ne može da pošalje loptu u mrežu u La Ligi.

Protiv Mallorce je imao četiri šuta, kao i protiv Valladolida, a devet protiv Las Palmasa. Nijedan od njih nije rezultirao golom. U najjačim evropskim ligama nema igrača koji je više šutirao i ostao na nuli što se golova tiče. U francuskom šampionatu bilo mu je potrebno 4,4 udarca u prosjeku za svaki gol.