Dončić poveo Dallas u polufinale, Orlando izborio majstoricu

Košarka 04. maj 202409:11 0 komentara
Jerome Miron-USA TODAY Sports

Košarkaši Dallas Mavericksa plasirali su se u noći između petka i subote u polufinale play-offa Zapadne konferencije i eliminisali Los Angeles Clipperse rezultatom 4:2 u seriji, Orlando Magic je izborio sedmu utakmicu protiv Cleveland Cavaliersa u četvrtfinalu play-offa Istoka.

Dallas Mavericks – Los Angeles Clippersi 114:101

Odlično je Dallas ušao u utakmicu i nakon prve dionice imao osam poena prednosti, ali su Mavericksi sebi zakomplikovali posao uspavanom drugom četvrtinom. Clippersi su imali dva poena prednosti na poluvremenu.

Međutim, Dončić i ekipa su dominirali u trećem periodu i u tih 12 minuta je meč i prelomljen.

Dončić je zdravstveno bio nešto bolje nego u prethodnoj utakmici kada ga je mučilo koljeno i prehlada, ali je odigrao sjajnu utakmicu i u paru sa Kyrie Irvingom srušio je Clipperse.

Irving je meč završio sa 30 poena, šest skokova i četiri asistencije, a Dončić je ubacio 28 poena uz 13 asistencija i sedam skokova.

Za Dallas je Washington dodao 14, a Gafford 13 poena.

U ekipi Clippersa najbolji su, u porazu koji za njih znači kraj sezone, bili Powell sa 20 poena, George sa 18 poena i 11 skokova te Ivica Zubac koji je meč završio sa 17 poena i 11 skokova, a imao je i jednu asistenciju. Harden je stao na 16 poena uz 13 asistencija i sedam skokova.

Dallasu sada slijedi serija sa Oklahomom.

Orlando Magic – Cleveland Cavaliers 103:96

Uzalud je Cavaliersima bila fantastična partija Donovana Mitchella koji je postigao 50 poena, Orlando je bio siguran i uspio je da izbori sedmi meč.

Prvo poluvrijeme je pripalo domaćinu, ali je pred odlučujućih 12 minuta Cleveland bio na +5. I tu je stao. Cavsi su u posljednjoj dionici ubacili samo 18 poena.

Banchero je predvodio Orlando sa 27 poena, osam skokova i četiri asistencije, Wagner je dodao poen manje uz pet skokova i dva dodavanja, a Suggs je pratio sa 22 poena uz šest uhvaćenih lopti. Carter je postigao 11 poena uz devet skokova.

Na drugoj strani je Mittchel ostao usamljen, na 50 poena je dodao po četiri skoka i asistencije, a pratio ga je Garland sa 21 poenom, šest skokova i pet dodavanja.

Boston će morati još malo da sačeka da bi dobio rivala za polufinalnu seriju.