Komična greška Alissona i van Dijka donijela veliku pobjedu Arsenalu u derbiju protiv Liverpoola (VIDEO)

Nogomet 04. feb 202419:27 0 komentara
Action Images via Reuters/John Sibley

23. kolo engleskog Premiershipa donijelo je i veliki derbi između Arsenala i Liveproola. Na kraju je tim Mikela Artete slavio sa 3:1

REUTERS/Tony Obrien

Prvo poluvrijeme u svakom mogućem smislu pripalo je Arsenalu.

Prvi je zaprijetio Gakpo već u trećoj minuti, ali je nakon toga Arsenal bio taj koji je napadao i kontrolsiao utakmicu.

Tim Mikela Artete do prednosti je stigao u 14. minuti preko Sake.

Propustili su nakon toga Topnici još nekoliko prilika, ali je Liverpool praktično ni iz čega stigao do poravnanja u finišu prvog dijela.

Igrala se treća minuta nadoknade kada je Diaz iskoristio neopreznost odbrane Arsenala, ukrao loptu Salibi, a Gabriel u želji da je izbaci poslao u vlastitu mrežu.

U drugom dijelu Liverpool je krenuo dosta ofanzivno.

Pet minuta drugog dijela donijelo je čak tri prilike za Liveprool. Najprije je udarac Diaza izblokiran, ispred Jote intervenisao Gabriel, da bi Jones šutirao za malo pored gola.

U 53. opasan napad Arsenala. Odegaard je nakon dodavanja Martinellija izbacio Arnolda, šutirao, ali je lopta od bloka otišla pored stative Alissona.¸

Arsenal je do nove prednosti stigao u 67. minuti nakon velikog nesporazuma Alissona i van Dijka. Iskoristio je to Martinelli i doveo Topnike u prednost. Taj detalj možete pogledati OVDJE.

Pokušavao je nakon toga Luis Diaz, ali i Odegard na drugoj strani, međutim mreže se nisu tresle.

Ostao je Liverpool u 88. minuti i sa igračem manje jer je Ibrahima Konate dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Pobjedu Arsenala ovjerio je Trossard u drugoj minuti nadoknade. Prošao je sjajno po lijevoj strani i matirao Alissona.

Arsenal je to iskoristio i upisao vrijedan trijumf koji ga je vratio u borbu za titulu prvaka Engleske.

Liverpool je lider na tabeli sa 51 bodom, dok je Arsenal drugi sa 49. Sigurno je da nam predstoji velika borba za titulu prvaka do kraja sezone.