Monchengladbach udaljio Stuttgart od vodećeg tandema (VIDEO)

Nogomet 14. jan 202420:05 0 komentara
Borussia Monchengladbach

Fudbaleri Borussije iz Monchengladbacha u posljednjem meču 17. kola Bundeslige na svom stadionu pobijedili su Stuttgart rezultatom 3:1.

Domaći su zabilježili tek peti trijumf u sezoni i sa 20 bodova deseti su na tabeli, dok je Stuttgart, koji igra bez najboljeg strijelca Victora Bonifacea, ostao na trećoj poziciji sa 11 bodova manje od vodećeg Bayera iz Leverkusena.

Ekipa iz Monchengladbacha lako je već u 19. minutu došla do dva gola prednosti zahvaljujući pogocima Robina Hacka. To su bili prvi pogoci u sezoni 25-godišnjeg napadača.

Josha Vagnoman je u 56. minutu prepolovio minus svog tima, a i sudijskoj nadoknadi rezervista, Amerikanac Jordan Siebatcheu postavio je konačan rezultat.

Borussija u sljedećem kolu dočekuje Augsburg, a Stuttgart gostuje Bochumu.