Ni autogol ga nije spriječio: Japan u četvrtfinalu Kupa Azije

Nogomet 31. jan 202415:13 0 komentara
REUTERS/Molly Darlington

Fudbalska reprezentacija Japana pobijedila je Bahrein rezultatom 3:1 u utakmici osmine finala i plasirala se u četvrtfinale Azijskog kupa.

Japan je do prednosti stigao u 31. minutu kada je Doan postigao gol, nakon što je stativu sa velike udaljenosti pogodio Maikuma.

Igrao se 49. minut kada je Takefusa Kubo duplirao prednost Japanaca.

Zion Suzuki je 15 minuta kasnije nespretno odreagovao i postigao autogol i tako smanjio prednost svoje ekipe.

Poslije šuta Baqera golman Japana Suzuki je nespretno šutirao loptu, sudario se sa Uedom, sa kojim je zajednički unio loptu iza gol linije. Tako je unijeta neizvjesnost u ovaj meč, ali vrlo brzo je sve dileme poslije sjane solo akcije uklonio upravo Ueda, postigavši svoj četvrti gol na ovom turniru, a treći za selekciju Japana u ovom meču u 70. minutu.

REUTERS/Thaier Al-Sudani

I poslije toga Japanci su imali još nekoliko prilika, ali Uedo, Minamino, Asano nisu bili precizni.

Protivnik Japana u četvrtfinalu biće pobjednik duela između reprezentacija Irana i Sirije.