Shakhtar nakon velikog preokreta slavio u Belgiji, Alderweireld tragičar

Nogomet 04. okt 202320:40 0 komentara
REUTERS/Johanna Geron

Večeras je odigran i prvi susret grupe H između Royal Antwerpa i Shakhtar Donetska.

U sjajnoj odigranoj utakmici na Bosuilstadionu Shakhtar je nakon sjajnog preokreta slavio sa 2:3.

Antwerp je sjajno otvorio utakmicu a već nakon 3. minuta igre na semaforu je bilo 1:0. Arthur Vermeeren je sjajno nabacio loptu za Arbnora Muju koji je pogodio za vodstvo domaćina.

Pola sata poslije domaći udvostručavaju prednost, ponovo u ulozi asistenta našao se Arthur Vermeeren, a ovaj put strijelac za 2:0 bio je Michael Balikwisha. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 2:0.

U nastavku Shakhtar je mnogo bolje zaigrao, a već u 48. minuti gosti smanjuju preko Danyla Sikana.

Yaroslav Rakitskyi u 71. minutu u potpunosti poravnava rezultat, da bi u 76. minuti, nakon asistencije Yehora Nazaryne, Danylo Sikan pogodio za potpuni preokret.

Međutim kada se činilo da je sve gotovo i da gosti nose kući sigurno tri boda u Ukrajinu Taras Stepanenko je igrao rukom, a slovenski arbitar Obrenović pokazao je na bijelu tačku. Toby Alderweireld maši jedanaesterac i donosi Shakhatru tri boda. Ostalo je 2:3