United u istinskom spektaklu nakon produžetaka izbacio Liverpool iz FA Cupa (VIDEO)

Nogomet 17. mar 202419:08 0 komentara
REUTERS/Molly Darlington

Četvrtfinale FA Kupa donijelo je i najveći derbi engleskog fudbala u kojem su se sastali Manchester United i Liverpool na Old Traffordu. Na kraju je United slavio u spektaklu sa 4:3 i to nakon produžetaka.

Krenuo je domaći tim predvođen prepunim Old Traffordom dosta ofanzivno i odlučno, a do prednosti su stigli u 10. minuti susreta. Lijepo se snašao McTominay, iskoristio neopreznost Gomeza i matirao Kellehera.

Nakon toga propustio je United nekoliko izglednih prilika, a onda je uslijedio uragan Liverpoola u finišu prvog dijela.

Najprije je Endo matirao Onanu, ali je njegov pogodak poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Rezultat je poravnao Mac Allister u 44. minuti. Nunez je uposlio Argentinca, a ovaj sjajno matirao Onanu.

U drugoj minuti nadoknade Salah se sjajno snašao u kaznenom prostoru i matirao protivničkog golmana.

United je do poravnanja stigao u 88. minuti. Garnacho je uposlio Antonyja, a ovaj matirao golmana Liverpoola.

Mogao je Liverpool do nove prednosti već u narednom napadu. Šutirao je Harvey Elliott sa ruba kaznenog prostora vanjskim dijelom noge, lopta iznenadila sve uključujući i golmana Onanu, ali je udarac završio na stativi.

Nakon toga je mogai i Rashford riješiti pitanje pobjednika. Izašao je sam pred Kellehera i šutirao, ali pored gola.

Produžeci:

Nastavljeno je vatreno i u produžecima, a Liverpool je do nove prednosti stigao u 105. minuti. Bradley je uposlio Elliotta, a ovaj sa ruba kaznenog prostora šutirao, lopta zakačila jednog od igrača Uniteda i na putu do mreže prevarila Onanu.

Ipak, United se nije ni tada predavao, a do poravnanja stigli su u 112. minuti susreta. Poigravao se Darwin Nunez, iskoristio to McTominay, uposlio Rashoforda za novo izjednačenje.

United je do velike pobjede stigao u 120. minuti susreta. Elliott je napravio veliku grešku, iskoristili to igrači Uniteda, a mladi Diallo matirao Kellehera za pobjedu Manchester Uniteda