Kylian Mbappe nakon penala: “Nije važno ko…”

Nogomet 15. sep 202410:18 0 komentara
REUTERS/Vincent West

Real Madrid je u subotu savladao u gostima Real Sociedad rezultatom 2:0. Oba gola su postignuta s bijele tačke, jednom je precizan bio Vinicius, drugi put Mbappe.

Prvi put je kazneni udarac za Madriđane pokazan u 58. minutu. Izvođenju jedanaesterca je pristupio Vinicius koji je savladao čuvara mreže Sociedada i Real je poveo.

Aktuelni šampion je imao još jedan penal u 75. minutu, a ovog puta je Vinicius prepustio loptu Kylianu Mbappeu koji je, također bio precizan. Ovo je drugi put u prethodne dvije utakmice da je Brazilac prepustio loptu na penalu francuskom reprezentativcu, a Mbappe je bio zahvalan i pohvalio Vinija:

„Vinicius je sjajan igrač, čini mnogo za Real Madrid i ja sam veoma sretan što mogu da igram s njim“, rekao je Mbappe i nadovezao se na izveden penal:

„Nije bitno ko izvodi penale, važno je da su sva četiri od početka sezone ušla u mrežu“.

Real se poslije pet odigranih utakmica nalazi na drugom mjestu sa 11 bodova.