Poraz Dedićevog Salzburga protiv Intera, Arsenal na korak do osmine finala

Nogomet 08. nov 202322:55 0 komentara

Reprezentativac Bosne i Hercegovine u dresu Salzburga odigrao je svih 90 minuta u porazu 1:0 protiv prošlogodišnjih finalista Lige prvaka ekipe Intera.

Utakmica 4. kola Lige prvaka na Red Bull areni pred 30.000 navijača završena je pobjedom gostiju iz Milana u finišu meča. Inter je imao bolje prilike, ali na kraju je sastav Simonea Inzaghija sve to krunisao pet minuta prije kraja.

Real sjajnom partijom deklasirao Bragu i osigurao prolaz u osminu finala

Mads Bidstrup igrao je rukom u kaznenom prostoru, a sudija Serdar Gözübüyük pokazao je na bijelu tačku. Siguran izvođač bio je najbolji strijelac Nerazzura ove sezone Lautaro Martinez.

Inter sada ima 10 bodova, koliko i prvi Real Sociedad. Salzburg je treći sa tri boda, a Benfica posljednja bez bodova.

Sociedad i Inter osigurali su prolaz u osminu finale Lige prvaka.

REUTERS/Leonhard Foeger

Arsenal je skoro napravio važan korak ka osmini finala pobjedom protiv Seville na Emiratesu.

Bayern se mučio protiv Galatasaraya, Kane ponovo pokazao klasu

Junak Tobdžija bio je Bukayo Saka. Prvo je asistirao Trossardu u 29. minuti, a onda je reprezentativac Engleske bio i strijelac u drugom poluvremenu, poslije dodavanja Martinellija.

Loše vijesti za Mikela Artetu je i povreda Sake, pet minuta pred kraj duela, kada je umjesto njega ušao Jakub Kiwior.

REUTERS/Hannah Mckay

U drugoj utakmici grupe B Luuk de Jong pogodio je za važnu pobjedu PSV Eindhovena protiv Lensa.

Nizozemac je pogodio u 12. minuti na asistenciju Johana Bakayoka. I na tom meču igraju se posljednje minute meča.

Arsenal je prvi u grupi sa 9 bodova, po pet ima PSV i Lens, a Sevilla je posljednja sa svega 2 osvojena boda.