Oglas

Kinezi otvorili posebnu pješačku stazu za korisnike smartphonea

author
N1 AUTHOR
15. sep. 2014. 16:34
>
22:28
Tanjug_AP
Tanjug/AP | Tanjug/AP

Smartphone korisnici, koji su pogledima "zalijepljeni" za svoje ekrane, sada mogu hodati na posebno označenoj pješačkoj stazi u kineskom gradu Chongqingu.

Oglas

[caption id="attachment_3347" align="alignnone" width="750"]

Sveučilište u Washingtonu objavilo je u istraživanju iz 2012. godine kako zbog utjecaja mobitela čak jedna od tri osobe neodgovorno prelazi visoko rizične cestovne prelaze. Također, oni manje provjeravaju saobraćajne znakove.

Ovo ometanje tokom hodanja mogući je krivac za nedavno povećanje smrtnih slučajeva pješaka, potvrdilo je američko Ministarstvo prometa.

Inače, Kina je najveće svjetsko tržište pametnih telefona, a procjenjuje se kako se trenutno tamo koristi 700 miliona uređaja.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama