Oglas

Predsjednik Širokog: Kazna je prestroga

author
N1 AUTHOR
23. maj. 2017. 19:23
>
19:25
18519906_1781024778594246_7223985138130479359_n
NK Široki Brijeg / Facebook | NK Široki Brijeg / Facebook

Disciplinska komisija N/FS BiH danas je na sjednici održanoj u Sarajevu izrekla kazne nogometnim klubovima zbog propusta u organizaciji.

Oglas

NK Široki Brijeg je kažnjen sa 25.000 KM i sedam utakmica bez prisustva publike zbog propusta u organizaciji utakmice protiv FK Sarajevo u revanš meču finala Kupa BiH. 

Široki je kažnjen zbog podsticanja mržnje prema drugim licima po osnovu nacije i religije od strane navijača. skandiranja fašističkih slogana, omalovažavanja državne himne, upotrebe pirotehničkih sredstava i distribucije alkohola na stadionu.

Predsjednik Nogometnog kluba Široki Brijeg Miro Kraljević prestrogom smatra kaznu od sedam utakmica bez publike i 25.000 maraka izrečenu Širokom zbog događanja na uzvratnoj utakmici finala Kupa BiH između Širokog i Sarajeva. 

"Smatramo da Stegovno povjerenstvo Nogometnog saveza BiH ovom prilikom nije primijenilo jednaka mjerila za NK Široki Brijeg, koja u sličnim situacijama primjenjuje za neke druge klubove. Kada bi se kažnjavalo za sve za što je kažnjen NK Široki Brijeg, ne bi se u BiH više ni jedna utakmica odigrala uz nazočnost publike. Svakako da ćemo se žaliti na ovakvu odluku Stegovnog povjerenstva NS BiH, kojom se sigurno neće riješiti problemi u NS BiH i u bh. nogometu uopće", izjavio Kraljević za službenu web stranicu kluba s Pecare.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama