
Disciplinska komisija N/FS BiH danas je na sjednici održanoj u Sarajevu izrekla kazne nogometnim klubovima zbog propusta u organizaciji.
Oglas
NK Široki Brijeg je kažnjen sa 25.000 KM i sedam utakmica bez prisustva publike zbog propusta u organizaciji utakmice protiv FK Sarajevo u revanš meču finala Kupa BiH.
Široki je kažnjen zbog podsticanja mržnje prema drugim licima po osnovu nacije i religije od strane navijača. skandiranja fašističkih slogana, omalovažavanja državne himne, upotrebe pirotehničkih sredstava i distribucije alkohola na stadionu.
Predsjednik Nogometnog kluba Široki Brijeg Miro Kraljević prestrogom smatra kaznu od sedam utakmica bez publike i 25.000 maraka izrečenu Širokom zbog događanja na uzvratnoj utakmici finala Kupa BiH između Širokog i Sarajeva.
"Smatramo da Stegovno povjerenstvo Nogometnog saveza BiH ovom prilikom nije primijenilo jednaka mjerila za NK Široki Brijeg, koja u sličnim situacijama primjenjuje za neke druge klubove. Kada bi se kažnjavalo za sve za što je kažnjen NK Široki Brijeg, ne bi se u BiH više ni jedna utakmica odigrala uz nazočnost publike. Svakako da ćemo se žaliti na ovakvu odluku Stegovnog povjerenstva NS BiH, kojom se sigurno neće riješiti problemi u NS BiH i u bh. nogometu uopće", izjavio Kraljević za službenu web stranicu kluba s Pecare.
N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas